DS Forest Trade — prodej dřeva v Praze a Terezíně. DODÁNÍ PO CELÉ ČR, 1 až 10 prac. dnů U objednávek nad 35 000 Kč,- poskytujeme individualní slevy volejte: 777 869 173
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
14.09.2023
Nyní v prodeji: OSB desky
Vážení zákazníci, jsme nadšení, že můžeme oznámit přírůstek do naší široké škály stavebního materiálu - OSB desky! Tyto kvalitní stavební desky nyní m... číst celé
06.09.2023
Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným ob... číst celé
27.08.2023
Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Životnost palubek a nejlepší způsoby jejich údržby
12.07.2023

Životnost palubek a nejlepší způsoby jejich údržby

Životnost palubek a nejlepší způsoby jejich údržby - Blog Kupdrevo

Jestliže plánujete využít palubky při stavbě terasy, oplocení, podlahy či jiných venkovních nebo vnitřních projektech, je důležité mít informace o životnosti těchto dřevěných prvků a způsobech, jak je správně udržovat. V tomto článku se podíváme na faktory ovlivňující životnost palubek a poskytneme vám několik užitečných tipů, jak je chránit a prodloužit jejich životnost.

 

Vliv dřeviny na životnost palubek

Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících životnost palubek je dřevina, ze které jsou vyrobeny. Některé dřeviny jsou přirozeně odolnější vůči hmyzu, vlhkosti a povětrnostním podmínkám. Mezi nejčastěji používané odolné dřeviny patří například sibiřský cedr, sibiřský modřín, smrk a borovice.

 

Povrchová úprava palubek

Správná povrchová úprava je klíčová pro prodloužení životnosti palubek. Použití lazury nebo oleje pomáhá chránit dřevo před UV zářením, vlhkostí a působením hmyzu. 

 

Údržba palubek

Pravidelná údržba palubek je klíčová pro jejich dlouhodobou životnost. Doporučuje se pravidelně odstraňovat nečistoty, jako jsou listí, prach nebo jiné nečistoty, které by mohly zadržovat vlhkost a způsobit hnilobu. Dále je vhodné pravidelně kontrolovat palubky a opravit případné poškození, například odloupnuté povrchové úpravy.

 

Správná instalace

Správná instalace palubek je také důležitým faktorem pro jejich životnost. Je nutné zajistit, aby palubky byly řádně ukotveny a měly dostatečný prostor pro roztažnost a smrštění vlivem teplotních změn. Při instalaci je vhodné použít nerezové hřebíky nebo šrouby, které jsou odolné vůči vlhkosti a nezpůsobují korozi.

 

Prevence hmyzu a plísní

Hmyz a plísně mohou způsobit vážné poškození palubek. Pro prevenci je vhodné pravidelně kontrolovat okolí palubek a odstraňovat případné hnízda hmyzu. Lze také použít vhodné insekticidy nebo přírodní ochranné prostředky proti hmyzu a plísním.

 

Pravidelné čištění

Pravidelné čištění palubek je nezbytné pro zachování jejich estetického vzhledu a zdravého stavu. Lze použít vodu a měkký kartáč nebo speciální čisticí přípravky určené pro dřevo. Je důležité vyhnout se použití tvrdých kartáčů nebo abrazivních čistících prostředků, které by mohly poškrábat povrch palubek.

 

Ochrana před UV zářením

UV záření může způsobit zblednutí a degradaci povrchu palubek. Doporučuje se použití povrchových úprav, které obsahují UV stabilizátory a chrání dřevo před negativními účinky slunečního záření.

 

Správná péče a údržba palubek může významně prodloužit jejich životnost a udržet je v dobrém stavu po mnoho let. Vyberte si kvalitní palubky, správně je instalujte a pravidelně je udržujte, abyste mohli dlouhodobě těšit z krásného a funkčního dřevěného povrchu ve vašem projektu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
Podpora www.kup-drevo.cz
Podpora www.kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz