DS Forest Trade — prodej dřeva v Praze a Terezíně. DODÁNÍ PO CELÉ ČR, 1 až 10 prac. dnů U objednávek nad 35 000 Kč,- poskytujeme individualní slevy volejte: 777 869 173
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
14.09.2023
Nyní v prodeji: OSB desky
Vážení zákazníci, jsme nadšení, že můžeme oznámit přírůstek do naší široké škály stavebního materiálu - OSB desky! Tyto kvalitní stavební desky nyní m... číst celé
06.09.2023
Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným ob... číst celé
27.08.2023
Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
27.08.2023

Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě


Návrh nejvyššího dřevěného domu na světě. Foto: Schmidt Hammer Lassen Architects/Cover Images/Scanpix

Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být postaven ve městě Winterthur v kantonu Curych, informuje Kodu.

Stometrová věž a vedle ní postavený komplex se budou jmenovat Rocket & Tiger. "Jedná se o velký projekt, který bude mít významný společenský i estetický dopad na místní komunitu. Protože Švýcarsko má své specialisty s hlubokými znalostmi dřevostaveb, jsme obzvláště hrdí na to, že průkopnický dům bude postaven podle našeho návrhu," uvedl Christian Almark, partner a ředitel designu ve společnosti Schmidt Hammer Lassen.

Město Winterthur, které se nachází severovýchodně od Curychu, je historicky známé svým strojírenstvím. Dnes je město se 100 000 obyvateli kulturním a univerzitním centrem. Dochovala se zde průmyslová architektura 19. století, která silně ovlivnila i detailní rozvržení prostoru pro stavbu dřevostavby.


Návrh nejvyššího dřevěného domu na světě. Foto: Schmidt Hammer Lassen Architects/Cover Images/Scanpix

Komplex Rocket & Tiger se skládá ze čtyř budov, ve kterých budou nejen byty, ale také restaurace, obchodní prostory, bar a hotel. Kromě toho jsou zde navrženy studentské koleje.

Překvapivě se zdá, že věž přirozeně navazuje na okolní architekturu, a proto projekt zvítězil. Fasáda je obložena tmavě červenými a žlutými terakotovými cihlami se zelenými detaily; tato barevnost odráží červené střechy a žluté cihly historických budov čtvrti.

Krajinářský návrh vypracoval mezinárodní ateliér zahradní architektury Vogt. Živě navržené pěší zóny a terénní úpravy na úrovni ulice spolu s obchodem a restaurací vytvářejí aktivní a osobitou čtvrť. Okna jsou skloněna tak, aby maximalizovala denní světlo, a obytné prostory jsou navrženy tak, aby umožňovaly přizpůsobení bydlení podle potřeb. 


Návrh nejvyššího dřevěného domu na světě. Foto: Schmidt Hammer Lassen Architects/Cover Images/Scanpix

Dřevěný mrakodrap je průkopnickým projektem, který je milníkem ve výstavbě dřevěných budov, a to nejen díky své výšce, ale také proto, že představuje inovativní stavební systém, který považuje dřevo za přirozenou náhradu betonu.

 Společnost SHL Studios je touto myšlenkou nadšená. "Pro studio Schmidt Hammer Lassen Architects se navrhování dřevostaveb stalo tradicí, máme projekty v Oslu, Dordrechtu, Torontu a Vancouveru. Tento materiál jsme vždy hojně využívali, a to nejen kvůli jeho estetickým kvalitám, ale také kvůli jeho technickým možnostem výstavby," shrnul Christian Almark.

Stavební práce mají být dokončeny v roce 2026.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
Podpora www.kup-drevo.cz
Podpora www.kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz