Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
29.05.2023
Jak odstranit skvrny a poškození z terasových prken
Terasová prkna jsou výbornou volbou pro vytvoření atraktivní a funkční terasy. Nicméně, i přes veškerou péči mohou na terasových prknech vzniknout skv... číst celé
18.05.2023
Jaké jsou výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru?
Obkladové palubky jsou jedním z nejpopulárnějších materiálů pro obklady interiéru. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody obkladových palubek... číst celé
02.05.2023
Jak dlouho vydrží fasádní palubky a jak na ně správně pečovat?
Fasádní palubky jsou oblíbeným materiálem pro venkovní obklady budov díky svému přirozenému vzhledu a odolnosti. Pokud hledáte dlouhodobé řešení pro v... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Stavba dřevěného plotu
03.04.2023

Stavba dřevěného plotu

Dřevěný plot dodá každému domu i zahradě tu pravou hřejivou atmosféru. Jeho montáž je snadná a rychlá, hravě ji zvládnete i svépomocí. A ještě k tomu ušetříte! Stačí si vše dobře spočítat a pak už si jen ohlídat pár základních bodů.

Výběr typu plotu

Před montáží i samotným nákupem materiálu se zamyslete nad tím, co přesně od plotu očekáváte. S univerzálním plotem ze svislých dílců ohraničíte pozemek, dětské hřiště nebo třeba koutek pro psa. Má oplocení sloužit k zastínění zahrady a zbavit vás zvídavých pohledů sousedů? Pak bude vaším cílem vertikálně nebo horizontálně pletený plot z tenkých latí. Pokud chcete elegantní dekoraci, po které se bude plazit zeleň, zvolte mřížový plot. Na našem e-shopu můžete vybírat z bohaté nabídky plotových prken ze sibiřského modřínu hoblovaných ze všech čtyř stran. Nabízíme je v několika rozměrech a kvalitativních třídách. Jsou pevné, extrémně odolné vůči počasí, vlhkosti, mrazu, houbám i plísním a na pohled vysoce elegantní.

Upevnění plotových sloupků

Máte vybraný typ plotu? Skvělé. Na místě, kde má plot stát, si nyní změřte vzdálenost mezi jednotlivými sloupky. Až budete mít rozvrženo, začněte s ukotvováním zemních dílců. Ty mohou být z nejrůznějších materiálů, nejčastější jsou z pozinkované oceli zabetonované do země. Pomocí vyrovnávacího provázku si ohlídejte, aby byly v jedné linii a vytočené tak, aby se do nich daly dřevěné sloupky následně správně upevnit. Hloubku přizpůsobte terénu a myslete při tom na to, že mezi spodní hranou dřevěných sloupků upevněných na zemní dílce a zemí je dobré zachovat alespoň 5 centimetrovou mezeru. Jinak by plot zbytečně nasával vlhkost z půdy, byl by vystaven napadení dřevokazných hub a mohl by pomalu začít hnít.

Navrtání plotové výplně

Do připravených opěrných sloupků přichází plotová výplň – jaká, to už záleží jen na vás. K plotovým prknům vodorovně připevněte plotové rýgle, které budou držet výplň pohromadě. Na ně pak plot složený z plotových prken. Všechny naše plotovky mají rovné horní zakončení a zkosené hrany, aby snadno odváděly dešťovou vodu z povrchu, a mohly se tak těšit co nejdelší životnosti. Jsou připraveny k okamžité montáži, není třeba je dále vysoušet ani ručně opracovávat. Dle terénu si jen stačí upravit délku. Pro zachování funkčnosti nejprve otočte plotovku vzhůru nohama a až poté ji označte v místě, které bude po seříznutí odpovídat požadované délce v daném místě plotu. Nakonec plotovky na plotové rýgle přivrtejte pomocí nerezových vrutů.

Ošetření profesionálními přípravky

Plotovkam i dalším dřevěným materiálům, které používáte na stavbu plotu, dopřejte preventivní péči. Měkké i tvrdé dřevo můžete nejprve naimpregnovat fungicidním napouštědlem, které pronikne do hloubky dřeva a vytvoří potřebnou ochranu před zmodráním, vlhkostí, plísní, hnilobou, houbami i dřevokazným hmyzem. Aplikaci provádějte štětcem a s dostatečným odstupem. Po zaschnutí dřevo dle pokynů povrchově ošetřete kvalitní lazurou, ideálně profesionální olejovou tenkovrstvou lazurou na bázi rozpouštědel HK – LASUR od značky REMMERS. Pro zajištění maximální ochrany nátěr opakujte jednou ročně nebo kdykoliv se vám bude zdát, že je to potřeba. Přípravek u nás najdete v uzavíratelné plechovce o objemu 0.75l, 2.5l a 5l, a to v několika odstínech.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
info@kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz