Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 20 001 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Blog
01.02.2023
Jak správně topit palivovým dřevem?
Palivové dřevo nabízí v současné energetické krizi dostupné alternativní řešení. Víte ale, jaké dřevo použít, aby byla vaše úspora i získané teplo co ... číst celé
19.12.2022
Ošetření palubek
Ošetření palubek je snazší, než byste čekali! Tedy za předpokladu, že použijete kvalitní péči, která odvede svou práci na jedničku a zároveň vám ušetř... číst celé
12.12.2022
Ceny pelet
Roční náklady na vytápění peletami letos dosáhly rekordních částek. V mnohých případech se zvýšily až o tisíce korun. Důvodů je hned několik. Považuje... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Realizace dřevěných teras
22.09.2022

Realizace dřevěných teras

Zdravím, jsme tady s dalším videem. V minulém díle jsme si řekli, že si v dnešním videu řekneme něco o realizaci dřevěných teras. Zaměříme se na to, z čeho terasu udělat, jak ji namontovat, jak ji ošetřit a jakých nejčastějších chyb se vyvarovat.

Z čeho vyrobit terasu?

Výběr materiálu je velice důležitý, základem je vybrat kvalitní dřevinu. Vybírejte dřeviny, které mají vysokou životnost a vydrží různé povětrnostní podmínky. Například měkčí materiál jako borovice, tam ta životnost je do nějakých 5 až 6 let, tvrdší materiály jako je třeba sibiřský modřín a různé exotické materiály, tam ta životnost se počítá na několik až desítek let. Pokud se jedná o zakryté terasy, tam můžeme použít materiál třeba jako borovice. Pokud se jedná o terasu, která bude volná na dešti, je lepší použít kvalitnější materiály jako je, jak jsem už řekl, sibiřský modřín nebo exotika.

Jak vybrat terasová prkna ze sibiřského modřínu?

Máme možnost si vybrat hladká terasová prkna nebo drážkovaná. U hladkých terasových prken doporučuju tyto prkna použít v zakrytých terasách, z důvodu toho, že při dešti mají tendenci klouzat. Při odkrytých terasách využijte drážková prkna. Tam můžete využívat tzv. „drážkování jj“ – jemná / jemná drážka nebo „jh“ – jemná / hrubá drážka.

Montáž terasy

Teď si řekneme něco k samotné realizaci terasy. Základem každé terasy je dobře připravený podklad. Podklad by měl být z jednotného materiálu, neměl by se tam kombinovat například štěrk s betonem, štěrk s hlínou a podobně. V případě měkkého podkladu, dejme tomu pouze štěrkového lože se může stát, že terasa se vám začne lámat a kroutit. My doporučujeme při realizaci podkladu vybudovat betonové pásy nebo betonové patky, do kterých se potom následně ukládají příčně podkladové trámy. Podkladové trámy je nutné mít ze stejného materiálu jako je terasa. To znamená, pokud budeme dělat ze sibiřského modřínu, tak využijte hranoly ze sibiřského modřínu. Rozteče mezi jednotlivými hranoly by měly být maximálně do 40 centimetrů a tyto hranoly by měly být ukotveny v podkladu. Na připravený rošt klademe poté terasová prkna. Terasová prkna klademe vždy s určitou mezerou, to znamená dodržujte alespoň 3 až 5 milimetrů odstup jednotlivých prken od sebe. Důležitým prvkem je dále, čím ty prkna roštu přiděláte. Vždy používejte nerezový materiál, zamezíte tím vytváření šedých fleků u hlaviček zapuštěných vrutů.

Údržba terasy

Pokud chceme, aby terasa zůstala pěkná po celou dobu používání, je potřeba se o ni náležitě starat. Doporučuju každý rok ošetřit tlakovou vodou, vapkou, a jednou ročně, pokud chcete, natřít speciálním terasovým olejem. U sibiřského modřínu není potřeba striktně terasu natírat, protože sibiřský modřín obsahuje velké množství pryskyřice a ten nátěr nezvyšuje odolnost terasy, pouze její pohledovost. Kvalitní materiál na terasu si můžete objednat na našem e-shopu www.kup-drevo.cz.

V příštím videu si řekneme něco o fasádách, o montáži fasád a o materiálech, z kterých se realizují. Děkujeme za pozornost a těšíme se příště!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
info@kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz