DS Forest Trade — prodej dřeva v Praze a Terezíně. DODÁNÍ PO CELÉ ČR, 1 až 10 prac. dnů U objednávek nad 35 000 Kč,- poskytujeme individualní slevy volejte: 777 869 173
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Blog
14.09.2023
Nyní v prodeji: OSB desky
Vážení zákazníci, jsme nadšení, že můžeme oznámit přírůstek do naší široké škály stavebního materiálu - OSB desky! Tyto kvalitní stavební desky nyní m... číst celé
06.09.2023
Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným ob... číst celé
27.08.2023
Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Ozdobení balkonu a lodžií dřevem
04.08.2023

Ozdobení balkonu a lodžií dřevem

Balkon a lodžie - místo pro skladování, prodloužení místnosti nebo samostatné prostory. V každém případě jsou to důležité části domu nebo bytu, které vyžadují vylepšení a design. Jsou to cenné dodatečné metry čtvereční, které při správném využití a vhodném zařízení mohou být příjemným a funkčním místem k pobytu, například relaxační zónou nebo pracovnou místností. Dřevo je skvělým pomocníkem při vytváření pohodlí, tepla, ekologičnosti a při doplňování nebo obohacování různých designových stylů. V našem článku se budeme zabývat dřevem při vnitřním zařizování balkonů a lodžií: materiály, dřevo a různé nápady.

Obložení balkonu a lodžie dřevem - je v tom nějaký háček?

Samozřejmě, dřevo, stejně jako jakýkoli jiný stavební materiál, má své výhody, nevýhody a specifika v různých provozních podmínkách. Pokud mluvíme obecně, výhody dřevěného obložení jsou následující:

 • Ekologický materiál
 • Jednoduchá montáž
 • Přirozený vzhled
 • Různé druhy obložení
 • Možnosti pro různé rozpočty
 • Trvanlivost (při správné montáži a úpravě)
 • Nyní se podívejme na některé zřejmé nevýhody:

 

Dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu pomocí ochranných nátěrů nebo olejů. Přílišná vlhkost a teplotní výkyvy mohou deformovat materiál (je důležité správně vybrat druh dřeva pro konkrétní použití).

Stojí za zmínku, že moderní dřevěná obložení balkonu nebo lodžie neznamenají povinné použití pouze dřeva. V současné době je trendem kombinace různých materiálů, použití vložek a akcentů, a dřevo se skvěle hodí k jakémukoli designu.

A samozřejmě, dřevěné povrchy nemusí být nudné. Můžete je natřít, odbarvit do přírodních odstínů pomocí ochranných olejů nebo použít do módy přicházející vybledlý odstín. Můžete také použít ošetřené dřevo s dobře viditelným charakteristickým vzorem dřeva, všemi viditelnými žilkami, oděrkami a nerovnoměrnou barvou. A pak tu je také tepelně upravené dřevo - dřevo, které prošlo zpracováním za vysokých teplot a páry, získává nejen vylepšené vlastnosti pro použití, ale také bohatý a sytý odstín. A tak jsme přešli k druhům dřeva.

 

Jak nejlépe provést obklad balkonů nebo lodžií?

Správný výběr dřevěného druhu je důležitý, protože to ovlivňuje životnost materiálu v konkrétních podmínkách.

Smrk nebo jedle jsou vhodné pro vnitřní obklady, ale nejsou příliš odolné vůči nadměrné vlhkosti a teplotním výkyvům. Proto je důležité balkon důkladně chránit a izolovat. Tento materiál je ekonomický, ale je třeba zahrnout do rozpočtu dodatečné náklady na pravidelnou údržbu ochrannými oleji.

Sibiřský modřín snáší vlhkost, ale špatně reaguje na UV záření. Proto vyžaduje pravidelné ochranné povlaky. Dřevo sibiřský modřín je pevnější a spolehlivější než smrk nebo borovice, ale také je dražší.

Termo-modifikované dřevo, jako je termosmrk nebo termoborovice, je volbou premiové třídy. Má vylepšené vlastnosti původního dřeva, je stabilní a neovlivňuje ho vlhkost a teplotní výkyvy. Je mnohem odolnější než lípa. Cena odpovídá kvalitě.

To jsou pravděpodobně nejoblíbenější volby s ohledem na různé rozpočty.

A teď pojďme k tomu nejzajímavějšímu - k designu!

 

Design balkonů a lodžií z dřeva

Prostor pro kreativitu je rozsáhlý. Zde najdeme širokou škálu dřevěných obkladových prvků, různé kombinace s jinými materiály, barvy, světlo a vybavení. Samozřejmě existuje omezení - plocha je velmi omezená, takže je důležité vše pečlivě naplánovat a promyslet ji předem. Proto se podívejme na hlavní typy dřevěných obkladů s nádhernými příklady.

Obklad dřevěnými palubkami typu "Klasik" nebo "Tatran" 

Toto je jedna z nejoblíbenějších možností obkladu stěn a stropů. Paměťte na tradiční balkony zcela vyrobené z dřeva, které byly populární před 20 nebo 30 lety? To je právě palubka, prkno s drážkovým spojem. Obložení může být horizontální nebo vertikální. Může být jednolitá nebo s akcentními výplněmi. Může být v přírodních barvách nebo lakována v minimalistických barvách.

 

Obklad dřevěnými palubkami typu "Klasik" nebo "Srubovky"

Zde je to jednoduché: imitace trámu - napodobuje trám, což znamená, že obklad bude vypadat jako velká zídka, Srobovky - napodobuje poleno, takže i obložení bude vypadat příslušně polokulatě, jemně a plynule. Obě tyto materiály dodávají interiéru zajímavou reliéfnost.

 

Obklad balkónů terasovou deskou 

Terasová deska se používá na balkónech jak v tradiční drážkované podobě (velvet), tak s hladkým povrchem (palubová deska) . Nejčastěji se používá na podlahu otevřených balkónů, což vyžaduje materiál odolný vůči teplotním výkyvům a nestabilním klimatickým podmínkám. S těmito úkoly si poradí lípa a tepelně upravené dřevo. Deska se také může používat pro obklady stěn a realizaci neobvyklého designového konceptu.

 

Podlahy na balkóně nebo lodžii

Dřevěné podlahy jsou vždy v módním trendu. U zateplených balkónů a lodžií lze jako podlahovou krytinu použít jakýkoli druh dřeva. Mezi vhodné materiály patří podlahová prkna, masivní dřevo nebo parketové inženýrské desky. Hlavním požadavkem je rovná hrubá podlaha. Dřevo samo o sobě vytváří pocit tepla a útulnosti, je příjemné chodit po něm bosky.

Podlahové krytiny na stěnách jsou také trendy.

 

Dekorativní dřevěné prvky v designu balkónu nebo lodžie

Co by to mohlo být? Můžou to být přepážky z trámů a dekorace na stěnách také z trámů. Dřevěné stěnové panely. Různé dekorativní panely z kombinací dřeva nebo různých způsobů pokládky (šikmo, vertikálně, horizontálně). Široké parapety ze Spadovek a mnoho dalšího, na co vaše fantazie stačí.

Кromě toho, výběr a prostor pro kreativitu je ohromující. Hlavní věcí je, aby design balkónu nebo lodžie organicky zapadal do celkového designu interiéru.

Jsme vždy připraveni pomoci s výběrem dřevěného materiálu pro obklady, výpočtem potřebného množství, výběrem montážních prvků a ochranných olejů. Pokud máte nějaké otázky, můžete se kdykoli obrátit na naše manažery na telefonním čísle +420 777 869 173 a e-mailu info@kup-drevo.cz.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
Podpora www.kup-drevo.cz
Podpora www.kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz