Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
29.05.2023
Jak odstranit skvrny a poškození z terasových prken
Terasová prkna jsou výbornou volbou pro vytvoření atraktivní a funkční terasy. Nicméně, i přes veškerou péči mohou na terasových prknech vzniknout skv... číst celé
18.05.2023
Jaké jsou výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru?
Obkladové palubky jsou jedním z nejpopulárnějších materiálů pro obklady interiéru. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody obkladových palubek... číst celé
02.05.2023
Jak dlouho vydrží fasádní palubky a jak na ně správně pečovat?
Fasádní palubky jsou oblíbeným materiálem pro venkovní obklady budov díky svému přirozenému vzhledu a odolnosti. Pokud hledáte dlouhodobé řešení pro v... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ošetření dřevěné terasy
16.08.2022

Ošetření dřevěné terasy

O dřevěnou terasu je nutné pečovat již od jejího položení, a to nejen v zimě. Milovníci přírodních a ekologických produktů by si měli být vědomi, že přírodní materiál si vyžaduje spoustu času na údržbu, ale na oplátku při řádném zacházení vydrží dlouho.  

Dřevo je nezbytné ochránit proti škůdcům, plísním, vlivům počasí ale i UV-záření. Kromě toho nesmíme zapomínat i na estetický úhel pohledu - obnovení barvy a renovace dřeva. Pro tyto účely slouží speciální prostředky na bázi organických a terasových olejů.

Existuje široká škála produktů, které poskytují různé dokončovací vlastnosti. Který produkt zvolit, závisí na našich vlastních preferencích a typu povrchu, který chceme ošetřit. 

Ochranné lazury vytváří odolný, dekorativní povrch, který dobře funguje na svislých plochách, chrání dřevo před UV zářením a nepříznivým počasím, ale neměly by se používat na vodorovných plochách, kde se dlouho drží voda, tudíž k ochraně teras.
Pryskyřice obsažené v těchto produktech nejsou odolné vůči silnému otěru, kterému jsou vystaveny vodorovné povrchy kolem domu. 

Lazura Remmers - Kupdrevo

Oleje zanechávají matný a přírodní povrch dřeva. Tyto přípravky působí nejen povrchově, pronikají hluboko do dřeva a impregnují zevnitř. Na povrchu se vytváří elastická vrstva, která se neloupe a nepraská. Oleje chrání před vlhkostí, změnami počasí a UV zářením. Impregnace terasy by se měla provádět spíše za tepla a bezvětří, aby se částice země a prachu, které nese vítr, nelepily na podlahu než nátěr vyschne. Dřevo musí být suché. Přestože většinu přípravků lze aplikovat na povrch již při + 5 °C, je lepší počkat, až se teplota venku zvedne. Za takových podmínek se bude olej snadněji rozetře a terasa rychleji vyschne. Ovšem i za silného horka (teploty nad 25°C) se ošetření nedoporučuje.

Olej Remmers - Kupdrevo

Před samotnou impregrací by se neměla vynechat důležitá etapa - očištění, odstranění starých zvětralých částí dřeva pomocí speciálního nátěru nebo obroušením.

Posléze se štětcem rovnoměrně rozetře terasový olej po prknech (lze použít i měkký hadřík nebo houbu). Nenanášejte příliš mnoho oleje, měl by proniknout celým povrchem desky. Jeho přebytek musí být odstraněn do 15-30 minut po aplikaci. V opačném případě bude povrch desek dlouho lepivý a po úplném zaschnutí bude náchylnější k poškrábání a poškození. 

Ošetření dřevěné terasy - Kupdrevo

Obvykle se aplikují dvě vrstvy oleje. Když první vrstva zaschne, (doba schnutí mezi jednotlivými nátěry je zhruba 16-24 hodin) nanese se druhá vrstva. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
info@kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz