DS Forest Trade — prodej dřeva v Praze a Terezíně. DODÁNÍ PO CELÉ ČR, 1 až 10 prac. dnů U objednávek nad 35 000 Kč,- poskytujeme individualní slevy volejte: 777 869 173
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
14.09.2023
Nyní v prodeji: OSB desky
Vážení zákazníci, jsme nadšení, že můžeme oznámit přírůstek do naší široké škály stavebního materiálu - OSB desky! Tyto kvalitní stavební desky nyní m... číst celé
06.09.2023
Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným ob... číst celé
27.08.2023
Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaké jsou výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru?
18.05.2023

Jaké jsou výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru?

Obkladové palubky jsou jedním z nejpopulárnějších materiálů pro obklady interiéru. Jsou vyrobeny z dřeva a jsou k dispozici v mnoha různých druzích, barevných odstínech a velikostech. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru.

 

Výhody obkladových palubek

Estetická hodnota

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou obkladové palubky tak oblíbené, je jejich schopnost dodat interiéru osobitost a charakter. Dřevo má přirozenou krásu a texturu, kterou nelze napodobit jiným materiálem. Existuje mnoho druhů dřeva, které můžete použít pro obklady, od jasných a světlých až po tmavá a hluboká. To vám umožní vybrat si palubky, které budou odpovídat vašemu vkusu a stylu vašeho interiéru.

Obkladové palubky jsou vhodné pro všechny druhy interiérů, od moderních a minimalistických po tradiční a rustikální. V moderních interiérech mohou palubky posloužit jako zajímavý kontrast k čistým liniím a minimalistickému nábytku. V tradičních interiérech mohou palubky dodat pocit útulnosti a tepla. Bez ohledu na styl vašeho interiéru, obkladové palubky mohou dodat charakter a osobnost.

 

Trvanlivost

Obkladové palubky jsou velmi trvanlivé a odolné. Jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, které je schopno odolávat vysokému zatížení a opotřebení. Díky své odolnosti jsou obkladové palubky vhodné pro místnosti, které jsou vystaveny velkému provozu, jako jsou například chodby a koupelny.

Dalším faktorem, který přispívá k trvanlivosti obkladových palubek, je jejich ochranná vrstva. Většina palubek je ošetřena speciální vrstvou, která chrání dřevo před vlhkostí, hmyzem a jinými vnějšími vlivy. Tato vrstva také chrání dřevo před UV zářením, které může způsobit ztrátu barvy a poškození dřeva.

Obkladové palubky jsou také snadné na údržbu, což přispívá k jejich trvanlivosti. Stačí je pravidelně čistit a ošetřovat speciálním prostředkem na dřevo, aby zůstaly v dobrém stavu po mnoho let. Díky snadné údržbě a odolnosti vůči poškození jsou obkladové palubky skvělou investicí do vašeho interiéru.

 

Izolace

Další výhodou obkladových palubek je jejich schopnost sloužit jako vynikající izolace.

Tepelná izolace je jednou z výhod obkladových palubek. Dřevo má schopnost udržovat teplotu místnosti, což znamená, že místnost zůstává teplá v zimě a chladná v létě. Tento efekt izolace znamená, že můžete snížit náklady na energii pro vytápění nebo klimatizaci místnosti.

Další výhodou obkladových palubek je jejich schopnost zvukové izolace. Dřevo pohlcuje zvuky a může tak snížit množství hluku, který proniká do místnosti. To je obzvláště užitečné v obytných prostorách, kde může být hluk z okolí rušivý. Obkladové palubky pomáhají vytvářet klidnou a relaxační atmosféru v místnosti.

 

Snadná instalace

V porovnání s jinými materiály pro obklady, jako jsou dlaždice nebo kámen, jsou obkladové palubky velmi jednoduché na instalaci. To znamená, že i když nemáte zkušenosti s instalací obkladů, můžete si snadno poradit s instalací obkladových palubek sami.

Díky tomu, že jsou obkladové palubky vyrobeny z materiálů, které jsou lehké a snadno se dají řezat, není potřeba pro instalaci speciální nástroje. Stačí pouze běžný nástroj jako je pila nebo bruska.

Další výhodou snadné instalace obkladových palubek je časová úspora. Pokud byste chtěli instalovat dlaždice nebo kámen, mohlo by to trvat několik dní, než bude hotovo. Na druhé straně, instalace obkladových palubek může být hotová během několika hodin, což je obzvláště užitečné pro ty, kteří chtějí renovovat svůj interiér co nejrychleji.


Ochrana životního prostředí

V dnešní době je ochrana životního prostředí velmi důležitá a mnoho lidí se snaží najít způsoby, jak snížit svůj negativní dopad na planetu. Obkladové palubky jsou jedním z materiálů, které mohou pomoci chránit životní prostředí.

Obkladové palubky jsou vyrobeny z přírodních materiálů (dřeva), které jsou obnovitelné a nezatěžují příliš životní prostředí. Na rozdíl od jiných materiálů pro obklady, jako jsou keramické dlaždice nebo betonové panely, které jsou vyrobeny z neobnovitelných surovin a znečišťují ovzduší během své výroby.

Další výhodou obkladových palubek je, že jsou recyklovatelné. Pokud se rozhodnete obklady vyměnit, můžete je snadno recyklovat a znovu využít. To znamená, že mohou být šetrné k životnímu prostředí i na konci své životnosti.


Nevýhody obkladových palubek

Cena

Obkladové palubky jsou poměrně drahé v porovnání s jinými materiály, které lze použít pro obklady. Cena se může lišit v závislosti na kvalitě a druhu palubek, ale obecně jsou obkladové palubky dražší než například keramické obklady nebo nátěry.

Nicméně, při srovnání s dlouhodobými výhodami, které obkladové palubky nabízejí, může být vysoká cena opravdu vyvážena. Obkladové palubky jsou velmi trvanlivé a odolné, což znamená, že vydrží mnoho let bez nutnosti oprav. Navíc, díky své estetické hodnotě a schopnosti izolovat, mohou obkladové palubky pomoci snížit náklady na vytápění a ochlazování domu.

 

Náchylnost ke skvrnám

Další nevýhodou, kterou mohou obkladové palubky mít, je náchylnost ke skvrnám. Pokud se na palubky dostane nějaká kapka barvy, víno, olej nebo jiná tekutina, může být velmi těžké ji odstranit. V takovém případě je nutné okamžitě čistit skvrny, aby se jim zabránilo v proniknutí do hloubky dřeva. Proto je důležité dbát na údržbu obkladových palubek a pravidelně je čistit.

 

Nemožnost opravy

Jakýkoli materiál se může poškodit a obkladové palubky nejsou výjimkou. Může dojít k prasknutí, odloupnutí, poškrábání nebo jinému poškození. Pokud se to stane s dlaždicemi, lze jednoduše vyměnit poškozenou dlaždici za novou. Nicméně, s obkladovými palubkami to není tak jednoduché.

Obvykle musí být celá palubka odstraněna a nahrazena novou, což může být nákladné a zdlouhavé. 


Závěr

Závěrem lze říci, že obkladové palubky mají své výhody i nevýhody ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru. Je důležité zvážit své potřeby a preference při výběru vhodného materiálu. Pokud hledáte trvanlivý a snadno instalovatelný materiál s estetickou hodnotou a dobrou izolací, obkladové palubky mohou být tou správnou volbou. Nicméně, pokud máte omezený rozpočet nebo hledáte materiál, který je zcela odolný proti skvrnám a nevyžaduje žádnou údržbu, může být lepší zvážit jiné materiály pro obklady interiéru. Celkově lze říci, že každý materiál má své výhody a nevýhody a je důležité zvážit všechny faktory při výběru vhodného materiálu pro váš domov.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
Podpora www.kup-drevo.cz
Podpora www.kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz