DS Forest Trade — prodej dřeva v Praze a Terezíně. DODÁNÍ PO CELÉ ČR, 1 až 10 prac. dnů U objednávek nad 35 000 Kč,- poskytujeme individualní slevy volejte: 777 869 173
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
14.09.2023
Nyní v prodeji: OSB desky
Vážení zákazníci, jsme nadšení, že můžeme oznámit přírůstek do naší široké škály stavebního materiálu - OSB desky! Tyto kvalitní stavební desky nyní m... číst celé
06.09.2023
Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným ob... číst celé
27.08.2023
Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak dlouho vydrží fasádní palubky a jak na ně správně pečovat?
02.05.2023

Jak dlouho vydrží fasádní palubky a jak na ně správně pečovat?

 

Fasádní palubky jsou oblíbeným materiálem pro venkovní obklady budov díky svému přirozenému vzhledu a odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Pokud hledáte dlouhodobé řešení pro vaši budovu, fasádní palubky jsou skvělou volbou. Nicméně, jako s jakýmkoli materiálem používaným na venkovních površích, je důležité pečovat o fasádní palubky, aby poskytovaly optimální ochranu a vzhled vaší budovy po mnoho let. V této článku se podíváme na to, jak dlouho fasádní palubky vydrží a jak se o ně správně starat, aby zůstaly v dobrém stavu a poskytovaly vám potřebnou ochranu.

 

Jak dlouho vydrží fasádní palubky

Délka života fasádních palubek závisí na mnoha faktorech, jako je druh dřeva, který je použit, a klimatické podmínky, ve kterých se budova nachází. Fasádní palubky ze sibiřského modřínu jsou obecně považovány za nejtrvanlivější. Tento druh dřeva je vysoce odolný proti hnilobě a hmyzu a má silné jádro, což znamená, že vydrží dlouhou dobu.
Optimální tloušťka prken pro dřevěnou fasádu je od 16mm do 24mm. 

Na fasády lze použít fasádní palubku RHOMBUS tloušťky 20 mm nebo 24 mm, ze sibiřského modřínu se zkosenými stranami a používají se pro provětrávané fasády. Nebo můžete použít obvyklé obkladové palubky (https://www.kup-drevo.cz/obkladove-palubky-na-fasadu)  na fasadu ze sibiřského modřínu o tloušťce 16 mm až 24 mm.  

Důležité je také dbát na to, aby fasádní palubky byly správně namontované a nátěry byly prováděny podle výrobcův návodu. Pokud je fasádní palubka instalována nesprávně, může se zvýšit riziko poškození a zkrácení její životnosti. Rovněž, použití nesprávných nátěrů může vést k poškození fasádních palubek.

Obecně platí, že dobře udržované fasádní palubky by měly vydržet až 30 let nebo více. To však závisí na mnoha faktorech, jako jsou klimatické podmínky, umístění budovy, druh dřeva a způsob instalace.


Jak správně pečovat o fasádní palubky

Aby vám fasádní palubky vydržely co nejdéle a vypadaly stále dobře, je důležité o ně pečovat.

Čištění fasádních palubek

Fasádní palubky čistěte pravidelně, aby se zabránilo hromadění nečistot a vlhkosti, což by mohlo vést k růstu plísní a nežádoucím vlivům na vzhled a životnost palubek. Nejlepší je čistit je měkkým kartáčem nebo hadříkem a vodou. Pokud je potřeba, můžete použít mírnější čisticí prostředky nebo speciální prostředky na čištění fasádních palubek.

 

Ochrana fasádních palubek

Aby se fasádní palubky co nejdéle udržely v dobrém stavu, je důležité chránit je před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako jsou vysoké teploty, silné slunce, prudký déšť a sníh. Můžete použít různé ochranné prostředky, jako jsou speciální nátěry a impregnace. Tyto prostředky zajistí, že fasádní palubky budou odolné vůči vlhkosti a vysokým teplotám.

 

Kontrola fasádních palubek

Pravidelně kontrolujte fasádní palubky, aby se zabránilo vzniku trhlin a dalších vad, které by mohly vést k rozpadu fasády. Pokud zjistíte nějaké problémy, opravte je co nejdříve. Nezanedbávejte opravy, protože to může mít za následek větší problémy a finanční ztráty v budoucnu.


Závěr

Fasádní palubky jsou skvělou volbou pro vzhled a ochranu vaší budovy. Pokud jsou správně nainstalovány a udržovány, mohou vydržet mnoho let. Je důležité pravidelně kontrolovat a udržovat fasádu, aby se minimalizovaly škody způsobené povětrnostními podmínkami, vlhkostí a škůdci. Pamatujte si, že správná péče o fasádní palubky zahrnuje pravidelné čištění, nátěry a opravy poškození. Pokud se o fasádní palubky staráte správně, mohou vydržet mnoho let a poskytovat vám skvělý vzhled a ochranu vaší budovy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
Podpora www.kup-drevo.cz
Podpora www.kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz