Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
29.05.2023
Jak odstranit skvrny a poškození z terasových prken
Terasová prkna jsou výbornou volbou pro vytvoření atraktivní a funkční terasy. Nicméně, i přes veškerou péči mohou na terasových prknech vzniknout skv... číst celé
18.05.2023
Jaké jsou výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru?
Obkladové palubky jsou jedním z nejpopulárnějších materiálů pro obklady interiéru. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody obkladových palubek... číst celé
02.05.2023
Jak dlouho vydrží fasádní palubky a jak na ně správně pečovat?
Fasádní palubky jsou oblíbeným materiálem pro venkovní obklady budov díky svému přirozenému vzhledu a odolnosti. Pokud hledáte dlouhodobé řešení pro v... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. 5 výhod dřevěných terasových prken
18.04.2023

5 výhod dřevěných terasových prken

5 výhod dřevěných terasových prken - Blog Kupdrevo

Dřevěná terasová prkna jsou oblíbenou volbou pro mnoho majitelů domů a bytů, kteří hledají přirozený a trvanlivý materiál pro svou terasu. Dřevo má mnoho výhod, které ho činí ideálním pro terasová prkna. V této článku se podíváme na některé z těchto výhod.

 

Přírodní vzhled

Hlavní výhodou dřevěných terasových prken je samozřejmě jejich přírodní vzhled. Dřevěná terasa vytváří příjemnou a teplou atmosféru, která vám umožní užívat si venkovní prostředí vašeho domova s maximálním komfortem. 

Dřevo je přírodní materiál, který je vždy aktuální a nikdy nevyjde z módy. Jeho přírodní vzhled je prostě nenahraditelný. Každá deska má svůj vlastní vzhled a charakter, což znamená, že každá terasa bude vypadat jedinečně a originálně. Přírodní krása dřeva je také oceňována pro svou schopnost sladit se s okolní přírodou a harmonicky zapadat do celkového designu domu.

 

Odolnost

Dřevěná terasová prkna mají také vysokou pevnost. Dřevo dokáže absorbovat nárazy a tím se snižuje riziko poškození. Dřevěné prvky jsou také méně náchylné k trhlinám a lámání, což znamená, že se nemusíte bát o to, že se prkna rozbijí nebo se poruší.

Pokud se rozhodnete pro dřevěná terasová prkna, měli byste vědět, že některé druhy dřeva jsou více odolné než jiné. Například dřevo sibiřský modřín je velmi tvrdé a odolné a může vydržet až 30 let. 

 

Jednoduchá údržba

Jednou z největších výhod dřevěných terasových prken je jejich jednoduchá údržba. Jednoduchá údržba dřevěné terasy zahrnuje pravidelné čištění prken. Je důležité odstranit veškerou nečistotu a nečistoty, které se na prknech hromadí. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použití měkkého kartáče nebo hadříku a speciálního čističe na dřevo, například ODSTRAŇOVAČ ŠEDI DŘEVA Remmers.

Dalším způsobem, jak udržovat dřevěné terasové prkno v dobrém stavu, je aplikování ochranného nátěru - terasového oleje. Terasový olej chrání dřevo před poškozením vlivem počasí a UV záření. Je důležité použít kvalitní terasový olej, který je určen speciálně pro venkovní použití.

Výhodou údržby dřevěných terasových prken je, že se dá provést s minimálním úsilím a náklady. Je třeba si uvědomit, že jednoduchá údržba zlepšuje vzhled terasy a prodlužuje její životnost.

 

Možnost úprav

Díky výběru různých druhů dřeva a jejich povrchových úprav můžete terasu přizpůsobit svému vkusu a stylu. Můžete si vybrat jemně zpracované prkna s hladkým povrchem nebo drsnější prkna s viditelným reliéfem dřeva. Pokud máte rádi přírodní vzhled, můžete zvolit prkna s hrubou povrchovou úpravou, která napodobuje přírodní drsnost. Na druhé straně, pokud hledáte elegantnější a modernější vzhled, můžete zvolit prkna s hladkým a lesklým povrchem - hladká terasová prkna.

Další možností úprav dřevěných terasových prken je jejich barvení nebo natírání. Díky tomu můžete změnit barvu terasy podle vašeho vkusu, ale také chránit dřevo před vlivem povětrnostních podmínek. Je důležité vybrat kvalitní barvu nebo nátěr, který bude odpovídat druhu dřeva a zaručí jeho dlouhodobou ochranu.


Ekologický materiál

Dřevěná terasa je nejen krásným a příjemným prostorem pro relaxaci a odpočinek, ale také příznivým řešením pro naši planetu. Důvodem je ekologický materiál, z něhož jsou terasová prkna vyrobená. Dřevo je totiž obnovitelným zdrojem, který se v přírodě neustále obnovuje. Proto je výběr dřevěných terasových prken nejen estetickým, ale také ekologickým řešením.

Další ekologickou výhodou dřevěných terasových prken je, že lze použít recyklované dřevo. Tento druh dřeva pochází z demontáže starých budov, nábytku a dalších dřevěných konstrukcí. Zpracování recyklovaného dřeva šetří přírodní zdroje a snižuje objem odpadu.

Výběr dřevěných terasových prken tak není pouze otázkou estetiky a vlastností materiálu, ale také zodpovědnosti vůči naší planetě. Zvolením tohoto materiálu na výrobu terasy můžeme přispět k ochraně přírody a zvýšit udržitelnost naší společnosti.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
info@kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz