Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
26.03.2023
Renovace palubkové podlahy
Po zimě si vaše palubková podlaha zaslouží tu nejlepší péči. Poradíme vám, jak na renovaci krok za krokem i jaké přípravky použít, aby... číst celé
15.03.2023
Venkovní dřevěná terasa: jak na to?
Dřevěná terasa kvalitně a levně? Jistě! Čtěte dále a zjistěte, jak na montáž terasy v exteriéru krok za krokem, jaké nástroje k tomu bu... číst celé
09.03.2023
Naše prodejní sklady
Specializujeme se na prodej kvalitního levného dřeva v České republice a EU. Naše zboží si můžete sami prohlédnout a osahat v jednom z naš... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Venkovní dřevěná terasa: jak na to?
15.03.2023

Venkovní dřevěná terasa: jak na to?

Venkovní dřevěná terasa: jak na to - Blog Kupdrevo 4

Dřevěná terasa kvalitně a levně? Jistě! Čtěte dále a zjistěte, jak na montáž terasy v exteriéru krok za krokem, jaké nástroje k tomu budete potřebovat i jak se o terasu správně starat, aby vám dělala radost co nejdéle.

Správný výběr terasových prken

Nejlepší dřevinou, jakou své terase můžete dopřát, je sibiřský modřín. Jeho nažloutlé dřevo
s velkými suky a vysokým obsahem pryskyřice jí zajistí pohledovost i kvalitu té nejvyšší úrovně. Odolá drsným podmínkám, vlhkosti, mrazu, hnilobě, škůdcům i neopatrnému zacházení a svou službu vám bude prokazovat až čtvrt století. V naší nabídce najdete terasová prkna ze sibiřského modřínu s několika typy povrchových úprav, respektive drážek. Vhodnost jejich použití vždy záleží na umístění terasy. Do interiérů, obzvláště tam, kde budete chodit vyzutí, jsou vhodná oboustranně hoblovaná hladká terasová prkna se zaoblenými bočními okraji, která zajistí příjemný došlap i bosou nohou, případně prkna s jemnou drážkou (označená „JH“). V exteriérech oceníte spíše typ s kombinovaným povrchem „JH“ (jemná / hrubá drážka), dobře svádí dešťovou vodu a nezanechává po sobě kluzký povrch.

Venkovní dřevěná terasa: jak na to - Blog Kupdrevo 2

Příprava terasového podkladu

Terasu vždy začínejte kvalitním terasovým podkladem vyrobeným z tvrdého materiálu, na který bude spoleh i po několikaletém užívání. Základ by měl být pod celou plochou stejný, ideálně betonový. Doporučujeme betonovou patku nebo betonový pás s příčně vsazenými podkladovými hranoly, které by od sebe měly být vzdálené maximálně 40 cm. Vždy se raději dvakrát ujistěte, že jsou vaše terasová prkna i podkladové hranoly ze stejného materiálu, respektive dřeviny. V případě terasy ze sibiřského modřínu použijte hranoly ze sibiřského modřínu. Postupné rozpínání a smršťování různých typů dřev by na terase časem zanechalo nežádoucí následky – kroucení a rozjíždění prken, špatnou stabilitu, krátkou životnost apod. Na nosné konstrukci terasy si dejte obzvláště záležet. Ohlídejte si, aby byl povrch perfektně vyhlazený a připravený pro rovnoměrné pokládání prken.

Pokládka terasových prken

Než se pustíte do pokládky terasových prken, myslete na to, že by první řada měla být
k pokladovým hranolům v úhlu 90° a odstupy mezi jednotlivými prkny by měly dosahovat maximálně 5 milimetrů. Jakmile vše sedí na papíře i v praxi, můžete se pustit do vrtání. Pro dřevěné terasy doporučujeme používat vruty z kalené nerezové oceli, které odolají i větší vlhkosti, nepodlehnou korozi a dřevo nezbarví. Minimálně vidět budou nerezové vruty se zmenšenou zapuštěnou hlavou. K podkladovému hranolu přivrtejte terasové prkno dvěma vruty ve vzdálenosti zhruba 20 milimetrů od obou okrajů. Pokud si nejste ve vrtání jistí, můžete si vruty předpřipravit terasovým vrtákem nebo použít vruty s frézkou, které snadno upevníte i bez předvrtání. Prkna nikdy nenapojujte ve všech řadách stejně, díky spojům na různých místech dostáhnete hezčího vzhledu i lepší funkčnosti.

Venkovní dřevěná terasa: jak na to - Blog Kupdrevo

Péče o terasu

Krásu a funkčnost vaší terasy můžete podpořit vhodnými profesionálními přípravky. Na našem e-shopu najdete oleje i lazury špičkové kvality od značky Remmers. Venkovní dřevěnou terasu doporučujeme ošetřit TOP Terasovým olejem na bázi rozpouštědel. Slouží skvěle jako prevence před vysušením, popraskáním a navlhnutím vlivem ztížených podmínek i jako ochrana vůči nečistotám, plísním a hmyzu. Stačí jeden snadno aplikovatelný nátěr a vaše terasa se bude těšit lepší pružnosti i výraznějšímu vzhledu. Díky parapropustnosti ji navíc přípravek nechá volně dýchat. Pro lepší cirkulaci vzduchu a delší životnost můžete mezi podkladový hranol a terasové prkno vložit distanční podložkou. Ochrání dřevo v místech, kde se drží nejvíce vlhkosti, vytvoří mezeru pro odtok vody a zamezí kontaktu dřeva se dřevem.


Venkovní dřevěná terasa: jak na to - Blog Kupdrevo 3

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
info@kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz