DS Forest Trade — prodej dřeva v Praze a Terezíně. DODÁNÍ PO CELÉ ČR, 1 až 10 prac. dnů U objednávek nad 35 000 Kč,- poskytujeme individualní slevy volejte: 777 869 173
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
14.09.2023
Nyní v prodeji: OSB desky
Vážení zákazníci, jsme nadšení, že můžeme oznámit přírůstek do naší široké škály stavebního materiálu - OSB desky! Tyto kvalitní stavební desky nyní m... číst celé
06.09.2023
Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným ob... číst celé
27.08.2023
Ve Švýcarsku se staví nejvyšší dřevěný dům na světě
Dánská kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects vyhrála mezinárodní architektonickou soutěž na návrh nejvyššího dřevěného domu na světě, který má být... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten
06.09.2023

Nápad: Černý dřevěný dům v Bavorsku od Appels Architekten

Curyšské studio Appels Architekten vytvořilo Dřevěný dům u jezera, dům v jihovýchodním Německu s konstrukcí z křížem lepeného dřeva a černě mořeným obkladem.

Dům z masivního dřeva, který se skládá z krabicovitých objemů zakončených stupňovitou jednoplášťovou střechou, byl před montáží na zalesněném pozemku v blízkosti jezera v Bavorsku kompletně prefabrikován.

View of black home in woodland

S cílem využít výhled na okolní přírodu navrhla společnost Appels Architekten dům s množstvím otevřených prostor a velkých otvorů.

"Naším cílem bylo nechat otevřený prostor rozvíjet se horizontálně i vertikálně, přivádět světlo hluboko do domu - i v zimě - a také přitahovat výhledy do zahrady, do korun stromů a na jezero z jakéhokoli úhlu pohledu," uvedl pro Dezeen zakladatel studia Kaspar Appels.

Black exterior of Wooden House by the Lake by Appels Architekten

Dřevěný dům u jezera má konstrukci z křížem lepeného dřeva (CLT) obloženou svislými smrkovými latěmi, které byly obarveny na černo.

Moduly CLT byly navrženy tak, aby umožňovaly kratší dobu montáže a budoucí opětovné použití jednotlivých komponentů.

Entrance of Wooden House by the Lake by Appels Architekten

"Dřevěná konstrukce umožňuje ve srovnání s běžnou masivní konstrukcí vysoký stupeň prefabrikace mimo staveniště, a tím i kratší dobu montáže a méně výjezdů na staveniště," uvedl ateliér.

"Následné oddělení stavebních prvků usnadňuje opravy a umožnilo by demolici s větším oddělením materiálu pro maximální míru opětovného využití a recyklace použitých stavebních prvků."

Kitchen with sliding glass wall
Uvnitř je mnoho dřevěných stěn natřeno na bílo, aby se místnosti rozjasnily a zároveň zůstala viditelná struktura dřeva.

"Chtěli jsme otevřeně ukázat stavební dřevo, ale vyhnout se té 'saunové atmosféře', kterou má mnoho dřevěných domů," řekl Appels.

"Světlá barva pro nás byla důležitá, protože vnesení přirozeného světla mezi mnoho velkých stromů hrálo v projektu důležitou roli. Minimalistická barevnost umocňuje dojem abstraktního sochařského interiéru skládaných krabic," pokračoval.

Aby byla zachována materialita dřeva pod nátěrem, zvolila společnost Appels Architekten povrchovou úpravu, která zdůrazňuje jeho přirozenou strukturu. Volbu učinil ateliér poté, co několik měsíců pozoroval vliv různých nátěrů a povrchových úprav na materiál.

"Jednotlivé lamely křížem lepeného dřeva dostávají přirozené praskliny a v pohybu zůstávají i spáry mezi lamelami," uvedl Appels. "Experimentovali jsme proto s různými barvami, abychom našli takovou, která nezakryje přirozenou strukturu dřeva."

White-walled interior of Wooden House by the Lake by Appels Architekten

Místnosti Dřevěného domu u jezera jsou uspořádány napříč jeho propojenými kubickými objemy. Ložnice se nacházejí v horním patře, zatímco obývací a jídelní prostory zabírají přízemí.

V přízemí se nachází také kuchyně, kterou lze zcela otevřít do zahrady. Velká otevíratelná okna a posuvné dveře na jiných místech tohoto podlaží umožňují další propojení s venkovním prostředím.

White-painted CLT home interior

V suterénu se nacházejí další místnosti, zatímco venku se na zahradě dlážděné kamenem nachází zakřivené schodiště, které prochází krajinou.

Autorem fotografií je Florian Holzherr.

Zdroj zprávy je Dezeen.com.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
Podpora www.kup-drevo.cz
Podpora www.kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz