Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:30-16:00)
0 měrných jednotek (m2/b.m/kus)
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
29.05.2023
Jak odstranit skvrny a poškození z terasových prken
Terasová prkna jsou výbornou volbou pro vytvoření atraktivní a funkční terasy. Nicméně, i přes veškerou péči mohou na terasových prknech vzniknout skv... číst celé
18.05.2023
Jaké jsou výhody a nevýhody obkladových palubek ve srovnání s jinými materiály pro obklady interiéru?
Obkladové palubky jsou jedním z nejpopulárnějších materiálů pro obklady interiéru. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody obkladových palubek... číst celé
02.05.2023
Jak dlouho vydrží fasádní palubky a jak na ně správně pečovat?
Fasádní palubky jsou oblíbeným materiálem pro venkovní obklady budov díky svému přirozenému vzhledu a odolnosti. Pokud hledáte dlouhodobé řešení pro v... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak výhodně vytápět pizzerii? Tento tip vám pomůže
05.12.2022

Jak výhodně vytápět pizzerii? Tento tip vám pomůže

Jak výhodně vytápět pizzerii - Blog Kupdrevo


Enormní ceny energií atakují rekordní výšiny, mnoho majitelů firem a provozoven bylo donuceno ukončit svou činnost. Jiní čekají, jak se bude situace dále vyvíjet, podle odborníků nás to nejhorší teprve čeká. Stojíte i vy před rozhodnutím, co dál? Zvažte vytápění peletami. Tato dostupná alternativa nabízí hned několik výhod, díky kterým vám může pomoci v boji o přežití.

 

Nízká cena

Pelety zažívají v letošním roce svůj velký comeback. Jejich cena totiž nabízí ve srovnání s fosilními palivy dostupné řešení současné krize. 1kWh vás vyjde zhruba na 3,60 – 4 Kč v závislosti na typu topeniště. A to už je při srovnání s 6 Kč/kWh, které nyní za elektřinu zaplatí všechny firmy připojené na nízké napětí bez ohledu na spotřebu, znatelná úspora. Další peníze lze pak ušetřit při objednání většího množství zásob. Na našem prodejním skladě jsou pro vás připraveny palety o 1000 kg pelet.

Jak výhodně vytápět pizzerii? Tento tip vám pomůže - Blog Kupdrevo

Vynikající výhřevnost

Co se týče výhřevnosti, jsou pelety prakticky srovnatelné s uhlím. Na rozdíl od něj ale nezatěžují ovzduší, neškodí lidskému zdraví a práce s nimi je čistá. V porovnání s palivovým dřevem mají zhruba 1,5násobnou hustotu, která v praxi znamená zhruba 1,5x lepší výhřevnost. 1 tuna pelet pak uvolní okolo 3,5 tisíce kWh tepla. V naší nabídce najdete pelety té nejvyšší kvality ENplus A1 vyrobené z buku a dubu. U smrku je výhřevnost zhruba 16,7819 MJ/kg = 4,661 kWh/kg, u buku asi 17,4551 MJ/kg = 4,849 kWh/kg.

 

Automatické vytápění

Nejen s plynem, ale i s peletami bude váš provoz fungovat na automat. Můžete zapomenout na neustálou kontrolu kotle a nekonečné přikládání. Stačí pelety nasypat nebo dovézt šnekovým dopravníkem až do automatického kotle a vytápění můžete vypustit z hlavy. Moderní topeniště si pelety bude samo přikládat do zásobníku, samo se také zapálí a dokonce i vyčistí, když bude potřeba. Některé chytré kotle s hořákem na pelety můžete dokonce ovládat pomocí mobilní aplikace.

 

Snadné skladování

Pelety jsou, oproti uhlí nebo palivovému dřevu, nenáročné na skladování. Nejsou náchylné na samovznícení a nevadí jim ani blízkost topeniště. Jejich složení je 100% přírodní, neobsahuje příměs chemikálií ani žádné jiné látky, které by mohly způsobit nežádoucí nebo alergickou reakci, což v gastronomii jistě oceníte. Při skladování vám navíc odpadá povinnost speciálních kontrolních a preventivních opatření. Díky plastovým pytlům, ve kterých pelety dodáváme, máte neustálý přehled o stavu zásob a praktické balení přijde vhod také při manipulaci.

 

Minimální údržba

Pelety jsou vyrobené ze dřeva zbaveného kůry, vyznačují se výbornou mechanickou stálostí a pevností, takže se nelámou ani nedrolí. Představte si té práce, kterou si díky minimální sypkavosti ušetříte. Bát se nemusíte ani popela. Kvalitní pelety ho v sobě obsahují maximálně do 1 %. Naše prémiové pelety nesoucí označení ENplus-A1 mají obsah dokonce zastropován na 0,5 %. Nízká popelnatost zajistí nejen skvělou výhřevnost, ale také zredukuje úklid a vynášení (ekologického) odpadu na minimum.

 

Ekologie

Vedle ekonomické krize je tu ale také krize ekologická, a na to bychom neměli zapomínat. Pelety, jako jedny z mála alternativ, nabízí 100% udržitelný a uhlíkově neutrální zdroj energie. Vyhovují všem ekologickým požadavkům. Vznikají totiž jako vedlejší produkt při opracovávání dřeva, vyrábí se z čisté biomasy – pilin, hoblin a jiných zbytků dřeva a neobsahují klížidla ani žádná jiná chemická aditiva. Na výrobu spotřebují pouze 2 - 3 % energie, kterou samy obsahují. Moderní automatické kotle splňují veškerá ekologická nařízení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

Prodejní sklad 1: Praha 10  

DS Forest Trade s.r.o.      

Za Zastávkou 373, Praha 10 Hala A39                       

tel: 776 357 727

Po-Pá : 8:30-17:00

Prodejní sklad 2: Terezín

DS Forest Trade s.r.o.                                       

Počaply 84, Terezín 411 55                      

tel: 777 869 173

Po-Pá : 8:30-13:00 14:00-16:00  

So: zavřeno

 

 

Kontakty
info@kup-drevo.cz
(Po-Pá 8:30-16:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz